Biżuteria marynistycza muśnięta Złotem Bałtyku

0
Biżuteria marynistycza muśnięta Złotem Bałtyku

Biżuteria muśnięta Złotem Bałtyku

Bursztyn zwany Złotem Bałtyku, w naszym kraju kojarzony jest przede wszystkim jako pamiątka z wakacji nad morzem. Chcemy obalić ten stereotyp, ponieważ Bursztyn od wieków zachwyca swoją głębią, tajemnicą i przede wszystkim ognistym kolorem. Biżuteria z tego surowca jest pożądana przez naszych zachodnich sąsiadów i szalenie rozchwytywana w Azji i Amerykach. Nie jesteśmy tym faktem zdziwieni, ponieważ Złoto Bałtyku jest wdzięcznym materiałem do ozdabiani i nadawania charakteru zawieszkom, kolczykom i broszom, jest to  materiał, który ma wszystkie cechy szlachetnego kamienia, przez co jest niezwykle ceniony w jubilerskim świecie.

 

Biżuterię zdobioną bursztynem znajdziesz tutaj…

 

      

 

„Hej me Bałtyckie Morze

Wdzięczny Ci jestem bardzo…”

 

Żeglarstwo i sporty wodne niezaprzeczalnie związane są z morzem, każdy z nas miał też styczność z naszym Bałtykiem, nierzadko zaczynając swoje morskie przygody właśnie od tego morza. Postanowiliśmy połączyć te dwa motywy i zaproponować coś unikatowego, połączenie wzornictwa marynistycznego ze srebra z pięknym, charakterystycznym bałtyckim bursztynem.

 

   

 

Nie powielamy wzorów znanych z nadbałtyckich budek, tylko oferujemy coś nieszablonowego, stworzonego z myślą o tych, którzy chcą nosić swoją biżuterię nie tylko na wielkie okazje, ale także na co dzień. Srebrna biżuteria morska z elementem bursztynu nietuzinkowo komponuje się z casualowymi stylizacjami, takimi jak jeansy i biały T-shirt. Dodaj do tego żaglówkę z bursztynem lub kolczyki z kotwicami z kroplą bursztynu lub oryginalny wisior z ośmiornicą zdobioną jantarem i wyjątkowa stylizacja gotowa.

 

      

 

Warto wspomnieć również o tym, że ze względu na różnorodność i niepowtarzalność tego surowca, każda ozdoba jest unikatowa jak płatek śniegu. Staramy się by elementy jak najbardziej były zbliżone wyglądem i kolorem do tej z fotografii, ale natura nie lubi nudy i wnętrze bursztynu będzie niepowtarzalne. 

 

 

Skąd pochodzi bursztyn?

Bursztyn bałtycki powstał z przeobrażonej żywicy drzew iglastych, porastających tereny obecnego morza około 40 mln lat temu, która w środowisku morskim uległa przeobrażeniu.

W okresie późnej jesieni oraz w zimie, szczególnie po sztormach, możemy znaleźć na plaży bryłki bursztynu. Natomiast jest to mało prawdopodobne latem, nawet po bardzo silnych sztormach. Ma to związek z temperaturą i gęstością wody. Gdy morze ma temperaturę 3-5 stopni, bursztyn łatwiej odrywa się od dna.

 

   

 

Barwy bursztynów

Odcieni kamienia jest sporo. Od jasnożółtego, przez pomarańczowe, brązowe i czerwonobrunatne, znajdziemy również bursztyny zielone, fioletowe i czarne. Skąd ta różnorodność? Przede wszystkim kolor bursztynu zmienia się w czasie, im młodszy tym jaśniejszy (zbliżony do koloru świeżej żywicy).  W miarę utleniani bryłka pięknego surowca ciemnieje.

Kolor kruszcu może również być zmieniony w trakcie obróbki przez jubilera, kamień można poddawać  obróbce cieplnej i wysokiemu ciśnieniu, przez co wpływa się na jego kolor.

W naszej ofercie poza klasycznym bursztynem w kolorze miodu, znajdziecie również biżuterię z zielonym kamieniem. Powstaje on w wyniku zmieszania żywicy i roślin, kiedy zachodzą reakcje z chlorofilem.

 

      

 

Jak sprawdzić czy to bursztyn?

Najbardziej znany i najłatwiejszy sposób to sprawdzić czy łatwo się elektryzuje, potrzeć o wełniany sweter lub jeansy i spróbować przyciągnąć mały skrawek papieru lub włos. Bursztyn z łatwością to zrobi.

 

Mam nadzieję, że po tym wpisie bardziej docenimy naturalne piękno polskiego surowca i będziemy potrafili dostrzec walory estetyczne biżuterii z bursztynem, która jest symbolem dobrego stylu, tradycji i ponadczasowej mody.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl